Fokusi dhe Rezultatet

Projekti do tė fokusojė mė konkretisht:
  1. Strukturat vendore tė rajoneve Pogradec dhe Korēė nė Shqipėri, si dhe Bitola dhe Kiēevo nė Maqedoni
  2. Sektorin e biznesit vendor (Biznesi i vogėl, hoteleri-turizėm, ndėrtim etj)
  3. Median – Rritja e njohurive dhe ndėrgjegjėsimi i gazetarėve do tė synojė arritjen tek njė publik sa mė i madh
  4. Shoqėrinė civile – organizatat mjedisore dhe aktivistėt civilė duhet tė ushtrojnė presionin e duhur ndaj vendimmarrėsve pėr tė nxitur politika pozitive nė kėtė drejtim
Pėrfitues final mbetet publiku i gjerė nė kėto katėr rajone, por edhe nė tė gjithė Shqipėrinė dhe Maqedoninė.
Rezultatet

Rezultatet e pritshme nga projekti:
  1. Rritja e kapaciteteve nė bashkitė e Korēės, Pogradecit, Bitolės dhe Kiēevos si dhe aktorėve vendorė nė kėto rajone
  2. Krijimi i Platformave pėr veprim (katėr platforma vendore dhe njė rajonale) 
  3. Krijimi i njė dialogu afatgjatė mes aktorėve vendorė mbi ēėshtjen e pėrdorimit tė energjisė dhe zbatimin nė nivel vendor
  4. Rritja e ndėrgjegjėsimit nė aktorėve vendimmarrės si dhe publikut nė pėrgjithėsi nė kėtė fushė.