Evente

Pėrcaktimi i ekipit tė projektit - Dhjetor 2013
Caktimi i stafit nė terren dhe marrja e kontakteve me bashkitė dhe aktorėt e tjerė vendor. Pėrcaktimi i materialeve tė vizibilitetit

Pėrcaktimi i situatės aktualė dhe nevojave – Dhjetor 2013 – Mars 2014
Mbledhja e tė dhėnave mbi pėrdorimin e energjisė nėpėrmjet njė pyetėsori me konsumatorėt familjarė dhe bizneset e vogla)

Eventi prezantues i projektit, Pogradec – Prill 2014
Organizimi i njė aktiviteti prezantues sė objektivave tė projektit me pėrfaqėsues tė autoriteteve vendore dhe aktorėve tė tjerė kryesorė vendore, qė do tė pėrfshihen nė projekt.

Rritja e njohurive tė aktorėve krysorė vendorė – Prill – Tetor 2014
Organizimi i katėr trajnimeve mbi pėrdorimin e energjisė dhe zhvillimin e qėndrueshėm tė kėtij sektori me aktorėt kryesorė vendor (stafet e bashkive, bizneset private, shoqėrinė civile dhe mediat). Organizimi i dy konferencave rajonale me qėllim njohjen e shembujve mė tė mirė nė tė dyja anėt e kufirit.

Ndėrtimi i Platformave pėr Veprim – Tetor 2014 – Janar 2015
Duke analizuar rezultatet e pyetėsorėve si dhe njohjen me situatėn nė terren, synohet tė hartohen 4 platformave vendore pėr veprim (pėr cdo rajon) dhe njė platformė e pėrbashkėt rajonale.

Organizimi i njė konference rajonale nė Korēė – Dhjetor 2014
Synohet krijimi i njė dialogu publik mes aktorėve kryesorė qendrorė dhe vendorė dhe pėrfaqėsuesve tė tjerė tė shoqėrisė civile dhe medias nė tė dyja anėt e kufirit, me qėllim krijimin e terrenit tė pėrshtatshėm pėr zbatimin e platformave pėr veprim.

Organizimi i njė panairi rajonal nė Bitola – Maj 2015
Prezantimi pėr publikun e gjerė tė shembujve pozitivė nė fushėn e pėrdorimit tė energjisė dhe eficencės sė saj si dhe i platformave pėr veprim nė nivel vendor tė hartuara nga projekti.