Thirrje publike pėr konkursin e fotografisė dhe vizatimeve me temė "Efiēenca e Energjisė"

E Marte, 05 Maj 2015

Qendra pėr Kėrkim dhe Politikėbėrje (CRPM) nė kuadrin e projektit “Iniciativa pėr rritjen e dialogut publik pėr pėrdorimin e qėndrueshėm tė energjisė”, i financuar nga Bashkimi Evropian, shpall konkursin pėr fotografinė dhe vizatimin mė tė mirė me temėn"Efiēenca e Energjisė dhe shfrytėzimi racional i energjisė – sfidė pėr tė gjithė ne”.  Fotografitė dhe vizatimet duhet tė trajtojnė nė mėnyrė tė drejtpėrdrejtė temat e "Efiēenca e Energjisė "dhe "shfrytėzimi racional i energjisė” dhe tė pėrmbajnė mesazhe pėr mėnyrėn si duhet vepruar me burimet dhe potencialet energjetike nė Republikėn e Maqedonisė dhe tė Shqipėrisė, si dhe pėr mėnyrėn si harxhohet energjia nė vendet tona. Fotografitė dhe vizatimet do tė ekspozohen nė ekspozitėn pėr efiēencėn e energjisė, e cila do tė organizohet nė Manastir, Maqedoni, nga 15-17 Maj 2015. Punimeve mė tė mira do t'iu akordohet njė ēmim pėrkatės nė pėrfundim tė ekspozitės. Shėnim: Ftojmė tė gjithė tė interesuarit tė dėrgojnė fotografitė nė emailin crpm@crpm.org.mk. Vizatimet duhet tė dorėzohen nė fletėn pėrkatėse, nė cilėndo teknikė  dhe tė dėrgohen nė adresėn: Rr. CicoPopoviq 6-2/9, 1000 Shkup. Punimet duhet tė pėrmbajnė edhe identitetin si dhe kontaktet personale.